Nagrania rozmów z osobami na co dzień zajmującymi się tematami edukacji seksualnej i edukacji równościowej oraz publikacje „Good Sex Ed” i „RespectEd” stanowią uzupełnienie materiałów zawartych na stronie. W filmach można znaleźć wypowiedzi osób specjalizujących się w promocji praw człowieka, edukacji czy pomocy psychologicznej, a także tych, które doświadczają dyskryminacji ze względu na przynależność do grupy mniejszościowej. Filmy mogą być wykorzystane jako materiały dydaktyczne w pracy z młodzieżą. Publikacje natomiast będą przydatne przede wszystkim dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o szczegółowe informacje pochodzące z innych państw Europy i nie tylko. W tej chwili publikacje dostępne są jedynie w języku angielskim.
Good Sex Ed
To mini przewodnik po współczesnej edukacji seksualnej w Europie. Pomaga zrozumieć największe jej wyzwania, ich źródła i potencjalne konsekwencje. Wskazuje na najbardziej palące problemy – zaistniałe i potencjalne – w kontekście merytorycznym i geograficznym. Identyfikuje osoby, które mają największy wpływ na jej rozwój. Prezentuje najlepsze i najgorsze praktyki z wielu państw Europy. Pozwala zrozumieć, dlaczego trudno mówić o istnieniu jednej edukacji seksualnej.
redakcja
tłumaczenie i korekta
projekt i skład
Respect Ed
Kiedy prawa człowieka jako takie są postrzegane jako zagrożenie dla niepodległości i wartości narodowych, zjawiska takie jak antysemityzm, islamofobia i ksenofobia stają się narzędziami politycznymi, a mniejszości stają się wrogami. W takich okolicznościach najważniejszym narzędziem budowania tolerancji i otwartości jest edukacja. Edukacja, która jest dobrem wspólnym dostępnym dla każdego, niezależnie od pochodzenia czy poglądów. Edukacja, która ma moc kształtowania postaw społecznych. Ta publikacja opisuje rolę edukacji w procesie kształtowania pozytywnych postaw w trudnym czasie prawicowego populizmu.